Odpust Parafialny - 11 sierpnia 2019 roku

Jak co roku, tym razem w niedzielę, 11 sierpnia, nasza wspólnota parafialna przeżywała odpust ku czci Świętego Wawrzyńca, patrona parafii. Uroczystej liturgii o godz. 12.00 przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezjalny dr Ryszrd Kasyna. Mimo upalnej pogody uroczystość zgromadziła wielką grupę wiernych, pragnących modlić się przez wstawiennictwo św. Wawrzyńca.
Odpust patrona naszej wspólnoty to swoistego rodzaju imieniny parafii. Kaznodzieja przywołując postać patrona wskazał na sprawiedliwość, która go wyróżniała oraz na gorącą miłość zwłaszcza w trosce o ubogich. Mimo upływu wieków, jego życie i świętość stale są aktualne dla nas współczesnych. My wciąż mamy troszczyć się o gorącą miłość w naszych sercach. Na zakończenie liturgii wierni pod przewodnictwem Księdza Biskupa modlili się słowami Litanii do Świętego Wawrzyńca i polecali jego wstawiennictwu swoje intencje oraz wszystkich prześladowanych dzisiaj chrześcijan. Następnie odbyła się procesja wokół parafialnej świątyni, zakończona śpiewem „Te Deum” i błogosławieństwem. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili kapłani dekanatu koronowskiego oraz z diecezji pelplińskiej.

Modlitwa

Święty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliwy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wstawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Dodał: · admin dnia sierpnia 11 2019 ·  0 komentarzy  ·  906 czytań  · Drukuj