Pierwsza Komunia Święta - 16 czerwca 2019 roku

Niedziela 16 czerwca br. była dla naszej Parafii dniem wyjątkowo świątecznym. Tego dnia w czasie Mszy świętej o godz. 10:00 dzieci z naszej Wspólnoty przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dzień wcześniej, w sobotę 15 czerwca, przystąpiły do pierwszej spowiedzi świętej. Było to dla nich wielkim przeżyciem. Wiemy, że z utęsknieniem czekały na tę chwilę, uczestnicząc w niedzielnych Eucharystiach, a także wiele godzin spędzając nad katechizmem, poznając prawdy Boże i naukę Kościoła, a także przez codzienną modlitwę. I oto nadszedł ten upragniony dzień. Ich serca gorące, pełne miłości i wdzięczności dla Pana Jezusa, który tak ukochał człowieka, że zamieszkał z nami. Dzień ten był wielkim wydarzeniem dla nich, także ich rodziców, rodzin i przybyłych gości. Dzieci pod kierunkiem księdza proboszcza brały czynny udział w oprawie liturgii. Do dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej, ich rodziców i krewnych oraz zebranych licznie wiernych ksiądz proboszcz skierował także okolicznościowe słowo. W trakcie Mszy świętej dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne oraz złożyły obietnicę, że pilnie będą uczęszczać na lekcje katechezy, oraz że uczestniczyć będą także w niedzielnej Mszy świętej, przyjmując Pana Jezusa do swojego serca, pamiętając o dniu swojej Pierwszej Komunii Świętej. Na zakończenie uroczystości na ręce księdza proboszcza delegacja rodziców oraz dzieci pierwszokomunijnych złożyły podziękowania za pomoc w dobrym przygotowaniu się do tego świątecznego dnia. Dzieci podziękowały również swoim rodzicom, katechetom i nauczycielom, pamiętając o trudzie, jaki nieustannie wkładali w to, aby mogły poznawać Boga oraz otaczający świat. Dzieciom życzymy, aby wciąż na nowo odkrywały dar Eucharystii jako światło i moc dla swojego codziennego życia, by trwały w miłości Pana i przynosiły piękne owoce dobrych czynów ku Jego chwale.

Dodał: · admin dnia czerwca 17 2019 ·  0 komentarzy  ·  1689 czytań  · Drukuj