Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Wawrzyńca w Mąkowarsku
Nawigacja
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 227
· Najnowszy użytkownik: justyna
Odpust Parafialny ku czci Św. Wawrzyńca -09.08.2020 roku
Zdjecia - kliknij

W dniu 09 sierpnia nasza Parafia obchodziła swoje coroczne święto - odpust ku czci Świętego Wawrzyńca. Święty Wawrzyniec należy do najbardziej popularnych świętych, gdyż jest patronem: diakonów, ubogich, piekarzy, kucharzy, bibliotekarzy, uczniów, studentów, pszczelarzy i wszystkich zawodów związanych z ogniem.
Tego dnia w kościele parafialnym zostały odprawione trzy Msze Święte. Dwie poranne, którym przewodniczył Wikariusz Biskupi ksiądz prałat Marian Szczepiński oraz uroczysta Msza Święta Odpustowa pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa dra Arkadiusza Okroja – Sufragana Pelplińskiego. Podczas swojego kazania Ksiądz Biskup przybliżył zgromadzonym życie i działalność duszpasterską Świętego Wawrzyńca.
Po Mszy św. wszyscy wierni wraz z kapłanami wzięli udział w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół parafialnej świątyni. Na zakończenie liturgii wierni pod przewodnictwem Księdza Biskupa modlili się słowami Litanii do Świętego Wawrzyńca, polecali jego wstawiennictwu swoje intencje oraz odśpiewali uroczyste „Te Deum” po którym nastąpiło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili kapłani dekanatu koronowskiego oraz z diecezji pelplińskiej.

Modlitwa

Święty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliwy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wstawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.


Dodał: · admin dnia sierpnia 09 2020 ·  0 komentarzy  ·  1068 czytań  · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

4,705,484 unikalne wizyty
Copyright © 2006 - administrator: Wiesław Wiśniewski