WIZYTACJA PASTERSKA I BIERZMOWANIE W NASZEJ WSPÓLNOCIE- 30 PAŹDZIERNIKA 2023 ROKU
Zdjęcia - kliknij

Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego co 5 lat w parafiach diecezji odbywają się wizytacje kanoniczne. W tym roku parafie dekanatu koronowskiego zostały zwizytowane przez Jego Ekscelencję Biskupa Diecezjalnego dra Ryszarda Kasynę. Spotkania wizytacyjne dekanatu koronowskiego objęły parafie: Byszewo, Koronowo, Łąsko Wielkie, Mąkowarsko, Niewieścin, Pruszcz k. Bydgoszczy, Serock, Sośno oraz Wudzyn.

W programie wizytacji przewidziano spotkania z duszpasterzami, radami parafialnymi, wspólnotami parafialnymi, władzami placówek oświatowych oraz władzami samorządowymi. Warto wspomnieć, że najważniejszym wydarzeniem podczas wizytacji było spotkanie z wiernymi parafii, nade wszystko z młodzieżą, której został udzielony sakrament bierzmowania.

Wizytacja pasterska zakończyła się wspólną Eucharystią w parafii Mąkowarsko z udziałem kapłanów dekanatu koronowskiego. Podczas tej Mszy Świętej udzielono również sakramentu bierzmowania. Stanowiło to piękne zwieńczenie szeregu spotkań, gdzie Duch Święty rozlewał się i umacniał parafian, a szczególnie młodzież, która jest nadzieją Kościoła Powszechnego.

Przebieg całości wizytacji wpisał się w kontekst tematyki roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Duszpasterze dekanatu koronowskiego, dostrzegając znaczenie wizytacji dla religijno – duszpasterskiego życia parafii, składają serdeczne podziękowania poszczególnym osobom za wspólne przeżycie i przygotowanie wizytacji.

Dodał: · admin dnia stycznia 07 2024 ·  0 komentarzy  ·  373 czytań  · Drukuj